dermatolog Pruszków

Alergolog Pruszków

Wiosna i lato to okres, podczas którego możemy liczyć najczęściej na bardzo ładną pogodę. Nad Polskę przychodzą wtedy bowiem sprzyjające ciepłym dniom fronty, z których cieszą się najbardziej fani częstej obecności słońca. Wiosną i latem zaczynają kwitnąć kwiaty, drzewa i tysiące innych roślin. Dla alergików mających uczulenie na różnego rodzaju pyłki nie jest to niestety zbyt przyjemny czas i wiele osób musi udawać się w tym okresie do alergologa, który stara się wtedy znaleźć rozwiązanie problemu. Żyjemy na całe szczęście w czasach, w których na większość chorób i alergii zostały już wynalezione leki, dlatego też prawie każdy problem może zostać rozwiązany.

Czym jest alergologia?

Alergologia to dziedzina, która zajmuje się rozpoznawaniem różnego rodzaju schorzeń alergicznych i problemów. Związane są one w wielu przypadkach z pyleniem roślin, uczuleniem na zwierzęce futro, roztoczami, czy też pleśnią. Niestety z roku na rok z racji notorycznie rozpowszechniających się bakterii i ich ewolucji mamy do czynienia z rosnącą liczbą alergików. Często nie jesteśmy zupełnie świadomi, dlaczego czujemy się osłabieni, skąd bierze się kaszel i katar i wiele innych popularnych schorzeń. Częste osłabienie organizmu może być idealnym bodźcem do tego, aby jak najszybciej odwiedzić specjalistę.

Czym zajmuje się lekarz alergolog?

Jak już zostało powyżej napisane alergolodzy zajmują się przede wszystkim schorzeniami związanymi z pyleniem roślin, czy wieloma rozpowszechniającymi się bakteriami. Są to zazwyczaj specjaliści, którzy doskonale znają się na swoim fachu i powiększają swoją wiedzę z każdym kolejnym miesiącem. O uczuleniu na różnego rodzaju substancje dowiadujemy się również bardzo często jeszcze przed pierwszą wizytą u lekarza. Najczęściej informuje nas o tym mama bądź ktoś z bliskiej nam rodziny, kto także posiada genetyczne skłonności do bycia alergikiem. Kolejnym krokiem jest umówienia się na testy alergiczne w naszej klinice Sensamed. Często problemy z alergią zaczynają się już w wieku dziecięcym. W takiej sytuacji pomoże zdiagnozować problem i wyleczy alergolog dziecięcy Pruszków.

Kiedy warto umówić się na wizytę u alergologa?

Wizytę u tego popularnego specjalisty najlepiej jest oczywiście umówić wtedy, kiedy przez dłuższy czas odczuwamy spory dyskomfort spowodowany kichaniem, kaszlem, czy łzawieniem oczu, którego źródło nie jest przez nas do końca jasne. Jak wiadomo wiele osób notorycznie stara się unikać lekarzy i wizyt w przychodniach i dopiero wyraźne oznaki choroby sprawiają, że postanawiamy postawić kolejny krok i wybrać się do specjalisty. Alergie można w prosty sposób wyleczyć i często naprawdę nie warto jest się męczyć. W naszej klinice Sensamed istnieje możliwość umówienia się do alergolog online.

Jakie choroby leczy dobry alergolog?

Specjaliści związani z alergologią mogą nam pomóc w wielu różnych przypadkach. Najczęściej są one związane jak już zostało napisane na wstępie z pyłkami bądź bakteriami. Możemy być jednak również uczuleni na chemię spożywczą, której pojawia się w jedzeniu coraz więcej. Alergolodzy mogą nam pomóc w walce z wysypką, dusznościami, biegunką, czy też wstydliwym problemem świądu skóry. Warto więc przełamać się w przypadku nawracających alergii i wybrać się do poradni alergologicznej w Pruszkowie, gdzie specjalista pomoże nam odzyskać radość z pięknej słonecznej pogody.

Drodzy Pacjenci,

Wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych pacjentów i bezpieczeństwo personelu Kliniki SENSAMED są naszym priorytetem i wymagają wspólnej troski, uwagi oraz odpowiedzialności.

Nasza placówka medyczna nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów zakaźnych. Niemniej pragnąc nieść nieprzerwaną pomoc Pacjentom reprezentowanych w naszej Przychodni specjalności lekarskich nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zajdzie konieczność zastosowania kwarantanny. To automatycznie pociągnęłoby za sobą czasowe zawieszenie działalności, przerwanie pracy lekarzy i udzielania świadczeń zdrowotnych potrzebującym.

Dlatego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wprowadzamy do odwołania zasady opisane w punktach poniżej. Pacjenci, którzy się do nich nie zastosują, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANI.

PRZED WIZYTĄ:

W POCZEKALNI:

PODCZAS WIZYTY:

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad,

dr Beata Rutkiewicz
Kierownik Przychodni