dermatolog Pruszków

NCTF HA

Formuła tych roztworów oparta jest na działaniu związków biologicznie czynnych: kwasie hialuronowym, witaminach, aminokwasach, składnikach mineralnych, koenzymach, kwasach nukleinowych i czynnikach redukujących. Dzięki aktywności tych składników produkty te stymulują procesy metaboliczne, procesy odnowy skóry dojrzałej, jak również regenerację tkanki po urazach.

Kwas hialuronowy posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużej ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowego napięcia skóry.
Witmina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach.
Aminokwasy są podstawowymi składnikami budującymi białka m.in. kolagen i elastynę.
Składniki mineralne są niezbędne dla budowy i czynności enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodno-elektrolitową.
Koenzymy przyśpieszają przemiany metaboliczne przez obniżenie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
Kwasy nukleinowe wpływają na regulację syntezy białek
Czynniki redukujące hamują procesy wolnorodnikowe, które wpływają destrukcyjnie na komórki skóry

Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gammy NCTF ® jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. Jest to kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Rezultaty są widoczne od pierwszego zabiegu, skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku, staje się bardziej gładka, jej struktura ulega polepszeniu.