dermatolog Pruszków

Ginekolog Pruszków

Ginekolog Pruszków - dr Grażyna MazurGinekologia to dział medycyny, który skupia się na działaniach związanych z profilaktyką, diagnozowaniem, ale też i leczeniem chorób żeńskiego narządu płciowego. Specjalista ginekolog w klinice Sensamed – dr Grażyna Mazur – posiada długoletnią praktykę lekarską. Ginekolog Pruszków? Zapraszamy do Sensamed.

Czym zajmuje się dobry lekarz ginekolog?

Głównym zadaniem lekarza ginekologa jest oczywiście dbanie o zdrowie, a często również życie kobiet. Kobiet, co bardzo ważne, niezależnie od wieku, ponieważ opieki ginekologa wymagają nie tylko młode kobiety, lecz również nastolatki, dzieci, a także oczywiście kobiety w dojrzałym już wieku.
Na czym jednak konkretnie polega ta opieka? Przede wszystkim na przeprowadzaniu badań profilaktycznych, mających na celu możliwie najwcześniejsze wykrycie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządu płciowego. Jeśli natomiast takowe nieprawidłowości się pojawią, rolą lekarza ginekologa jest przeprowadzenie odpowiedniego leczenia.
Nie da się również ukryć tego, że ginekologia to specjalizacja bardzo ściśle powiązana z położnictwem. Oznacza to, że lekarz ginekolog opiekować się będzie kobietą w ciąży, będzie dbać o poprawny jej przebieg, a także opiekować się będzie kobietą w czasie porodu oraz połogu.

Ginekolog Pruszków – kiedy warto umówić się na wizytę?

Kiedy jednak konkretnie powinno się udać do ginekologa? Jaki jest najlepszy termin pierwszej wizyty, czy też późniejszych wizyt kontrolnych?
Żeby lekarz ginekolog mógł poprawnie wykonywać swoją pracę, czyli dbać o profilaktykę kobiety, powinna się ona zgłaszać na wizyty minimum raz do roku. Taka intensywność wizyt lekarskich gwarantuje, że gdy tylko zacznie się coś niedobrego dziać ze zdrowiem, lekarz będzie w stanie wykryć to na bardzo wczesnym, czyli doskonale rokującym, etapie.
W przypadku młodych dziewczynek zaleca się, aby pierwsza wizyta miała miejsce jeszcze przed pierwszą miesiączką lub też niedługo po niej.

Jakie choroby leczy ginekolog?

Każda wizyta w gabinecie przebiega mniej więcej tak samo. Realizowane jest podczas niej podstawowe badanie, które odbywa się na fotelu ginekologicznym. Przy pomocy specjalnego metalowego wziernika rozwierana jest pochwa, co umożliwia obserwacje tarczy i części pochwowej szyjki macicy. Dodatkowo podczas tego badania pobierane są próbki do badań cytologicznych, ginekolog przeprowadza kontrolne badanie USG brzucha, dopochwowe, a także prenatalne.
Wszystkie te przeprowadzane badania powodują, że ginekolog może zdiagnozować i rozpocząć leczenie takich chorób jak endometrioza, torbiele jajników, zapalenie przydatków, przerost błony śluzowej macicy, czy też niepłodność lub infekcje macicy.

Ginekolog Pruszków – zapraszamy do kontaktu.

Drodzy Pacjenci,

Wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych pacjentów i bezpieczeństwo personelu Kliniki SENSAMED są naszym priorytetem i wymagają wspólnej troski, uwagi oraz odpowiedzialności.

Nasza placówka medyczna nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów zakaźnych. Niemniej pragnąc nieść nieprzerwaną pomoc Pacjentom reprezentowanych w naszej Przychodni specjalności lekarskich nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zajdzie konieczność zastosowania kwarantanny. To automatycznie pociągnęłoby za sobą czasowe zawieszenie działalności, przerwanie pracy lekarzy i udzielania świadczeń zdrowotnych potrzebującym.

Dlatego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wprowadzamy do odwołania zasady opisane w punktach poniżej. Pacjenci, którzy się do nich nie zastosują, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANI.

PRZED WIZYTĄ:

W POCZEKALNI:

PODCZAS WIZYTY:

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad,

dr Beata Rutkiewicz
Kierownik Przychodni