dermatolog Pruszków

Nici hialuronowe

Zastosowanie:
Happy Lift jest jednym z wielu zabiegów medycyny estetycznej, którego celem jest zmniejszenie lub opóźnienie oznak starzenia się. Nici happy Lift stanowią małoinwazyjną alternatywę dla chirurgicznego liftingu w modelowaniu twarzy i pozwalają na:

  • całościowy lifting owalu twarzy,
  • lifting czoła (korekcje opadających brwi),
  • lifting policzków,
  • lifting szyi.

Mogą też służyć do korekty zniekształceń pochorobowych lub pourazowych.

Nici Happy Lift to całkowicie wchłanialne nici chirurgiczne z polikaprolaktonu, które mają na swojej powierzchni drobne haczyki. Nici wprowadzane są do tkanki podskórnej. Dzięki haczykom nić jest ustabilizowana w tkance i pozwala na mechaniczne uniesienie i napięcie wymagających tego okolic.

Nici podlegają całkowitemu wchłonięciu w okresie ok. 9 miesięcy. Produkcja własnego kolagenu w związku z wykonanym zabiegiem przebiega w dwóch mechanizmach:

w związku z mechaniczną stymulacją fibroblastów przez haczyki i wywołane tym naturalne procesy gojenia,
poprzez stymulację fibroblastów uwalnianym z nici kwasem polimlekowym do produkcji własnego kwasu hialuronowego i elastyny oraz do odbudowy kolagenu.

W ten sposób w miarę wchłaniania nici odbudowuje się naturalne mechaniczne rusztowanie i własna zdolność skóry twarzy do utrzymania jej napięcia i odmłodzonego owalu. Efekt zabiegu utrzymuje się około 3 lat.

Zabieg dedykowany jest osobom w wieku ok. 35-45 lat o dobrej gęstości i sprężystości skóry.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym i trawa około 30-40 minut.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, stany zapalane skóry, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, tendencje do powstawania blizn przerostowych
  • kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i leków przeciwzapalnych

orientacyjna cena w zależności od ilości nici: od 4.000 do 12.000 zł
dokładne ustalenie ceny wymaga konsultacji z chirurgiem plastycznym

Drodzy Pacjenci,

Wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych pacjentów i bezpieczeństwo personelu Kliniki SENSAMED są naszym priorytetem i wymagają wspólnej troski, uwagi oraz odpowiedzialności.

Nasza placówka medyczna nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów zakaźnych. Niemniej pragnąc nieść nieprzerwaną pomoc Pacjentom reprezentowanych w naszej Przychodni specjalności lekarskich nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zajdzie konieczność zastosowania kwarantanny. To automatycznie pociągnęłoby za sobą czasowe zawieszenie działalności, przerwanie pracy lekarzy i udzielania świadczeń zdrowotnych potrzebującym.

Dlatego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wprowadzamy do odwołania zasady opisane w punktach poniżej. Pacjenci, którzy się do nich nie zastosują, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANI.

PRZED WIZYTĄ:

W POCZEKALNI:

PODCZAS WIZYTY:

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad,

dr Beata Rutkiewicz
Kierownik Przychodni