dermatolog Pruszków

Kurzajki i brodawki

Należą do chorób dermatologicznych, których przyczyną jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Mogą rozwijać się w każdym miejscu na skórze, a także na błonach śluzowych. Zmiany mają wygląd grudek o nierównej powierzchni. Nowe wykwity pojawiają się w otoczeniu zmiany macierzystej lub w miejscach odległych w wyniku samoprzeszczepiania się wirusa. Przebieg choroby jest przewlekły, wielomiesięczny. Najlepsze wyniki w leczeniu tego typu zmian skórnych dają zabiegi przeprowadzane w gabinetach lekarskich.

Najskuteczniejsze metody leczenia kurzajek to:

  • Kriochirurgia (wymrażanie ciekłym azotem)
  • Laser
  • Elektrokoagulacja

Drodzy Pacjenci,

Wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych pacjentów i bezpieczeństwo personelu Kliniki SENSAMED są naszym priorytetem i wymagają wspólnej troski, uwagi oraz odpowiedzialności.

Nasza placówka medyczna nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów zakaźnych. Niemniej pragnąc nieść nieprzerwaną pomoc Pacjentom reprezentowanych w naszej Przychodni specjalności lekarskich nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zajdzie konieczność zastosowania kwarantanny. To automatycznie pociągnęłoby za sobą czasowe zawieszenie działalności, przerwanie pracy lekarzy i udzielania świadczeń zdrowotnych potrzebującym.

Dlatego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wprowadzamy do odwołania zasady opisane w punktach poniżej. Pacjenci, którzy się do nich nie zastosują, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANI.

PRZED WIZYTĄ:

W POCZEKALNI:

PODCZAS WIZYTY:

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad,

dr Beata Rutkiewicz
Kierownik Przychodni