dermatolog Pruszków

Łuszczyca

To choroba genetyczna i mimo znacznego rozwoju medycyny nadal stanowi trudne wyzwanie dla lekarzy dermatologów. Choroba może być leczona zewnętrznie (sterydy, dziegcie i pochodne witaminy D) lub doustnie (metotreksat i cyclosporyna) oraz naświetlaniami UVB i UVA (ultrafiolet). Do najskuteczniejszych naświetleń należy metoda PUVA i UVB-311.

Uwaga: w Klinice SENSAMED nie prowadzimy naświetlań w leczeniu łuszczycy.

 

PUVA

Szczególnie skuteczna i wygodna metoda leczenia łuszczycy promieniami ultrafioletowymi UVA.

Na 2 godziny przed naświetlaniem pacjent przyjmuje Geralen, lek uwrażliwiający skórę na światło. Naświetlania odbywają się 3 razy w tygodniu. Zwykle potrzeba około 20 sesji. Przed zakwalifikowaniem do tej metody konieczna jest wizyta w naszym gabinecie, gdyż bywają również przeciwwskazania do tej metody. Ponadto lekarz prowadzący musi śledzić postęp leczenia.

 

 

 

 

UVB-311

Kolejna metoda naświetlania promieniami ultrafioletowymi, która nie wymaga łykania Geralenu.
Należy wziąć 4-5 sesji w tygodniu. Wymagana ogólna liczba naświetlań jest różna, zwykle ok 15-20. Ta forma leczenia wybierana jest wtedy, kiedy mamy przeciwwskazania do PUVY, kiedy łuszczyca jest świeża, płytka, czasem także u kobiet w ciąży.

Drodzy Pacjenci,

Wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych pacjentów i bezpieczeństwo personelu Kliniki SENSAMED są naszym priorytetem i wymagają wspólnej troski, uwagi oraz odpowiedzialności.

Nasza placówka medyczna nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów zakaźnych. Niemniej pragnąc nieść nieprzerwaną pomoc Pacjentom reprezentowanych w naszej Przychodni specjalności lekarskich nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zajdzie konieczność zastosowania kwarantanny. To automatycznie pociągnęłoby za sobą czasowe zawieszenie działalności, przerwanie pracy lekarzy i udzielania świadczeń zdrowotnych potrzebującym.

Dlatego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wprowadzamy do odwołania zasady opisane w punktach poniżej. Pacjenci, którzy się do nich nie zastosują, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANI.

PRZED WIZYTĄ:

W POCZEKALNI:

PODCZAS WIZYTY:

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad,

dr Beata Rutkiewicz
Kierownik Przychodni