dermatolog Pruszków

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Dlaczego my – profesjonalizm, bezpieczeństwo i komfort

 • Nasi pacjenci są pod opieką lekarzy specjalistów dermatologów będących jednocześnie lekarzami medycyny estetycznej. Nabiera to szczególnego znaczenia, kiedy mamy do czynienia z różnymi stanami chorobowymi skóry lub skórami problematycznymi np.: suchą lub wrażliwą i możemy oprócz wiedzy dermatologicznej wykorzystać wiedzę i zabiegi z medycyny estetycznej w celu lepszego efektu zarówno leczniczego jak i estetycznego.
 • Jesteśmy bardzo dobrze wyposażeni pod względem sprzętu do wykonywania zabiegów z medycyny estetycznej jak i wszelkich ambulatoryjnych zabiegów dermatologicznych.
 • Pracujemy na sprzęcie klasy medycznej regularnie serwisowanym, o mocnych parametrach gwarantujących efekty zabiegowe, obsługiwanym przez właściwie przeszkolonych lekarzy, bądź inny personel medyczny.
 • Lekarze medycyny estetycznej są dostępni kilka dni w tygodniu w różnych godzinach. To oznacza, że w pilnych przypadkach, wizyta może się odbyć szybko.
 • Oprócz oferowanych zabiegów możesz również liczyć na zalecenia w zakresie pielęgnacji skóry jak i indywidualnie dobraną suplementację.
 • W naszej klinice zalecamy pacjentowi to, co dla niego najlepsze – nie dzieląc sztucznie medycyny estetycznej od dermatologii leczniczej, czy leczenia od suplementacji – jeśli tylko stan pacjenta tego wymaga. Jest to zgodne z podejściem pojmowania zdrowia nie tylko jako braku dolegliwości, ale jako utrzymanie dobrostanu.
 • Jesteśmy placówką będącą podmiotem leczniczym – przychodnią lekarzy specjalistów, i w związku z tym pracujemy wg standardów medycznych oraz podlegamy rygorom:
  • sanitarno-higienicznym, co wymagało zatwierdzenia warunków lokalowych (np.: spełnienia szczególnych wymogów dla gabinetów zabiegowych, czy sterylizacji narzędzi), co podlega regularnej, okresowej kontroli SANEPID’u oraz Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego;
  • proceduralnym np.: w zakresie zapewnienia higieny i przeciwdziałania zakażeniom, co do sposobu prowadzenia dokumentacji medycznej i ochrony danych osobowych, jak każda inna jednostka służby zdrowia. Dzięki temu w razie potrzeby znana jest historia pacjenta, wiadomo co, kiedy, kto, jak wykonał, co zostało podane, czym i z jakimi parametrami wykonano zabieg itp.;
  • w zakresie ubezpieczenia – placówka, jak również wszyscy lekarze, posiadają wymagane prawem ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmujące również ryzyka związane z zabiegami medycyny estetycznej;
  • posiadając zarejestrowany lekarski gabinet zabiegowy i odpowiednio przeszkolony personel medyczny spełniamy niezbędne wymogi prawne wykonywania zabiegów z naruszeniem ciągłości powłok ciała. Możemy legalnie wykonywać: wszelkie iniekcje, wypełnienia, mezoterapie, zabiegi botuliną itp.
 • Stosujemy materiały medyczne wyłącznie renomowanych firm i w pełni udokumentowanego pochodzenia. Możemy wykorzystywać materiały dostępne legalnie jedynie w obiegu pomiędzy placówkami leczniczymi np.: toksyna botulinowa.
 • W nawiązaniu do powyższych punktów zapewniamy wszystkie elementy bezpiecznego środowiska do wykonywania najbardziej złożonych ambulatoryjnych zabiegów medycyny estetycznej.
 • Jeśli nie jesteś gotowa/gotowy na silne zabiegi medycyny estetycznej możesz się u nas zrelaksować podczas mniej inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych pod opieką profesjonalnego kosmetologa.
 • Żeby dodatkowo zadbać o swoje dobre samopoczucie i kondycję mentalną zapraszamy na seans refleksoterapii twarzy i czaszki lub konsultacje psychologiczne.
 • Jesteśmy z Wami od lat (2008), w obecnej lokalizacji od kwietnia 2012 i cieszymy się dobrą opinią naszych pacjentów.
 • Recepcja telefoniczna pracuje w szerokim zakresie godzin. Na identyfikujące się telefony oddzwaniamy, nawet, jak nie zdążyliśmy od razu odebrać.
 • W naszej kameralnej placówce umawiamy pacjentów telefonicznie na konkretne godziny.
 • Staramy się telefonicznie potwierdzać wizytę w przeddzień uzgodnionego terminu wizyty.
 • W opinii wielu naszych pacjentów jest u nas ładnie i wygodnie.

Medycyna estetyczna Pruszków

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Modelowo, w najbardziej złożonym, wyidealizowanym przypadku:

 1. Leczymy, jeśli potrzeba – jesteśmy przecież dermatologami 🙂 ;
 2. Usuwamy / niwelujemy defekty;
 3. Korygujemy efekty starzenia. Dbamy przy tym o utrzymanie naturalnych rysów i wyrazu twarzy, co oznacza unikanie nadkorekcji – zwyczajnie chcemy, żebyś to dalej była/był Ty;
 4. Równolegle pracujemy nad poprawą kondycji i konsystencji skóry;
 5. Po okresie intensywnych zabiegów i wypracowania odświeżonego wyglądu stosujemy rzadsze zabiegi podtrzymujące 🙂 .

przy czym cały czas jesteś po opieką lekarza specjalisty dermatologa i medycyny estetycznej w jednej osobie!

Żeby przeanalizować bardziej szczegółowo, w czym możemy Ci pomóc – najpierw musimy sobie uświadomić, co się może dziać i często dzieje z naszą twarzą i ciałem z upływem czasu – na szczęście nie od razu i nie koniecznie zaraz wszystko jednej osobie. Starzenie się twarzy może objawiać się poprzez:

 • Defekty – niejednolity koloryt, zmiany skórne, (włókniaki, znamiona, telekinazje/pajączki) , widoczne naczynka, rumień, blizny np.: potrądzikowe, asymetria,
 • Konsystencja skóry – zmniejszenie gęstości, wiotkość, przesuszenie, widoczne rozszerzone pory, podpuchnięcia pod oczami, nadmiar skóry nad powieką – „opadająca powieka”,
 • Koloryt – zszarzenie, niejednorodność, przebarwienia posłoneczne, starcze, na tle hormonalnym, zasiniania pod oczami,
 • Powierzchnia twarzy i elementy mimiki – zmarszczki mimiczne – „kurze łapki”, zmarszczki poziome na czole; zmarszczki pionowe na czole -„lwia zmarszczka”, bruzdy – nosowo wargowe nadające twarzy ostrzejszego i starszego wyrazu, opadające kąciki ust – „marionetki” nadające twarzy wyraz smutku, widoczne zapadnięcie w kąciku oka przy grzbiecie nosa – „dolina łez”, ciężka, opadająca skóra między brwią i powieką „zamykająca” wygląd oka;
 • Zmiany objętościowe: zmniejszenie się objętości ust – zwężenie czerwieni wargowej nadające ostry wyraz twarzy, zmniejszenie się objętości policzków na kościach policzkowych i zapadniecie się policzków – obniżające i zniekształcające owal twarzy;
 • Opadający owal twarzy – tzw „buldogi”, czyniące kontur żuchwy bardziej kwadratowym, nadający twarzy ogólny wyraz zmęczenia;
 • Wiotka skóra szyi i podbródka;
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej np.: w okolicy podbródka, brzucha, ud, pośladków, …

 

Zapraszamy na konsultacje, żebyśmy mogli zaproponować Ci dobrany indywidualnie plan zabiegowy.

Drodzy Pacjenci,

Wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych pacjentów i bezpieczeństwo personelu Kliniki SENSAMED są naszym priorytetem i wymagają wspólnej troski, uwagi oraz odpowiedzialności.

Nasza placówka medyczna nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów zakaźnych. Niemniej pragnąc nieść nieprzerwaną pomoc Pacjentom reprezentowanych w naszej Przychodni specjalności lekarskich nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zajdzie konieczność zastosowania kwarantanny. To automatycznie pociągnęłoby za sobą czasowe zawieszenie działalności, przerwanie pracy lekarzy i udzielania świadczeń zdrowotnych potrzebującym.

Dlatego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wprowadzamy do odwołania zasady opisane w punktach poniżej. Pacjenci, którzy się do nich nie zastosują, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANI.

PRZED WIZYTĄ:

W POCZEKALNI:

PODCZAS WIZYTY:

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad,

dr Beata Rutkiewicz
Kierownik Przychodni