dermatolog Pruszków

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymanie moczu IncontiLase

IncontiLase

Wysiłkowe nietrzymanie moczu i związany z tym dyskomfort można istotnie poprawić bez interwencji chirurgicznej. Do takich nowoczesnych metod terapeutycznych zaliczamy zabiegi laserowe, które od wielu lat w podobny sposób stosowane są z sukcesem w medycynie estetycznej twarzy i innych okolic.

Co te jest wysiłkowe nietrzymanie moczu
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to najczęściej spotykana forma nietrzymania moczu wśród kobiet, definiowana jako mimowolna utrata moczu podczas kaszlu, kichania, czy wysiłku fizycznego, jak na przykład podczas uprawiania sportu, czy przy nagłej zmianie pozycji. Szacuje się, że dolegliwość ta dotyka od 4% do 14% młodszych kobiet oraz od 12% do 35% starszych kobiet.

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu?
Przyczyną są osłabienie włókien mięśni dna miednicy oraz zwiotczenie ścian pochwy. Więzadła kobiet cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu wykazują zmniejszoną zawartość kolagenu, bądź też jakościowe zmiany w składzie kolagenu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu pojawia się głownie po porodzie oraz u kobiet w okresie klimakterium.

Na czym polega zabieg?
Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase jest ambulatoryjny, mało inwazyjny i bezbolesny. Bazuje na inicjowanym laserowo, precyzyjnie kontrolowanym efekcie termicznym w tkankach śluzówki, w obszarze przedsionka pochwy, ujścia cewki moczowej, jak również wzdłuż przedniej ścianki kanału pochwy.
W terapii używany jest laser to Er:YAG firmy Fotona z opatentowanym systemem dostarczającym odpowiednie pakiety energii do śluzówki pochwy oraz bogatego w kolagen obszaru powięzi miednicy. Zainicjowany remodeling kolagenu oraz neokolagenogeneza prowadzą do obkurczenia i ujędrnienia naświetlonych tkanek, co powoduje przywrócenie funkcji trzymania moczu.

 

 

Wskazania do zabiegu
Wskazaniami do leczenia metodą Incontilase jest wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu w stopniu łagodnym lub umiarkowanym. Zbieg jest bezpieczny i efektywny.

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna i badanie ginekologiczne. Zabieg wykonywany jest na kolejnej wizycie, która trwa ok. 60 min.

Czy zabieg jest dolegliwy?
Zabieg jest niebolesny, niektóre pacjentki mogą odczuwać łagodny ból lub uczucie niewielkiego pieczenia w trakcie leczenia obszaru wejścia do pochwy. Dyskomfort znikał, gdy lekarz robi przerwy między ciągiem impulsów lasera. Pacjentka wraca do swoich zajęć bezpośrednio po zabiegu. Mogą pojawiać się upławy – wskazane jest stosowanie podpasek, do ustąpienia objawów. Przez 7 dni zaleca się wstrzemięźliwość płciową.

Ile zabiegów należy wykonać?
Zazwyczaj wystarczy 1 zabieg.

Efektywność zabiegu.
Wraz z regeneracją i pojawianiem się nowego kolagenu efekt stopniowo narasta i pojawia się średnio po 2 do 6 miesiącach. Efekt zabiegu zależy od natężenia wcześniej występujących objawów, jak również od wieku. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

Prawidłowej regeneracji i przebudowie kolagenu sprzyja odpowiednia suplementacja: wolnouwalniającą się witaminą C <<dowiedz się więcej>> np.: Ascolip – preparat liposomalny polskiej firmy Genexo, lub tańsze C 1000 Plus Delayed Release Tablet Technology firmy CaliVita, czy Witamina C Timed Realase with Rose Hips firmy Swanson oraz krzem np.: Inwex Remedies Silor B+J, które są generalnie dobre dla utrzymania kondycji tkanki łącznej i skóry.

Zobacz też:

Dlaczego polecamy witaminę C >>

Drodzy Pacjenci,

Wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych pacjentów i bezpieczeństwo personelu Kliniki SENSAMED są naszym priorytetem i wymagają wspólnej troski, uwagi oraz odpowiedzialności.

Nasza placówka medyczna nie jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów zakaźnych. Niemniej pragnąc nieść nieprzerwaną pomoc Pacjentom reprezentowanych w naszej Przychodni specjalności lekarskich nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zajdzie konieczność zastosowania kwarantanny. To automatycznie pociągnęłoby za sobą czasowe zawieszenie działalności, przerwanie pracy lekarzy i udzielania świadczeń zdrowotnych potrzebującym.

Dlatego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wprowadzamy do odwołania zasady opisane w punktach poniżej. Pacjenci, którzy się do nich nie zastosują, NIE BĘDĄ PRZYJMOWANI.

PRZED WIZYTĄ:

W POCZEKALNI:

PODCZAS WIZYTY:

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad,

dr Beata Rutkiewicz
Kierownik Przychodni