dermatolog Pruszków

Podologia

Podolog Pruszków

Nasze stopy każdego roku wykonują około dwóch milionów kroków. Nie wytrzymałyby tego, gdyby nie były tak genialnie “skonstruowane”. Pomimo tego, aż siedem z dziesięciu osób stale lub okresowo cierpi na różne dolegliwości związane ze stopami.

Pomimo, iż stopy są tak istotne dla naszego zdrowia to wciąż są najmniej zadbaną częścią ciała, a w rzeczywistości to właśnie one są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia i wpływają na naszą aktywność ruchową oraz samodzielność.

Często nie zdajemy sobie sprawy że większość życia spędzamy w pozycji pionowej, opierając ciężar ciała na stopach w wyniku czego mogą powstawać dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego np.: halluksy, palce młoteczkowane; dolegliwości układu krążenia np.: żylaki; lub dolegliwości związane z bolesnymi zmianami na skórze np.: modzele, nagniotki.

Właśnie dlatego powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę.

Podologia jest to jedna z dziedzin nowoczesnej kosmetyki, która zajmuje się badaniem zaburzeń funkcji stopy.

Pedicure leczniczy

Zabiegi podologiczne, które wykonujemy obejmują korekcję wrastających paznokci, usuwanie odcisków, obsługę chorych na cukrzycę, rekonstrukcję płytek paznokciowych oraz wiele innych zabiegów związanych z prawidłową pielęgnacją stóp.

Zabiegi w naszym gabinecie przeprowadzane są w sterylnych warunkach z użyciem najwyższej jakości opatrunków i preparatów leczniczych.