MENU:
  :: SENSAMED ::
::
:: LEKARZE SPECJALIŚCI    
:: :: Alergolog
:: :: Chirurg Plastyk
:: :: Dermatolog
:: :: Ginekolog
:: :: Pulmonolog
:: :: Psycholog
::
:: DERMATOLOGIA 
:: :: Grzybica
:: :: Kurzajki i brodawki
:: :: Łojotok skóry
:: :: Łupież
:: :: Łuszczyca
:: :: Trądzik
::
:: MEDYCYNA ESTETYCZNA
:: PEELINGI
:: :: Peeling Azelac
:: :: Peeling Salicylowy
:: :: Peeling Migdałowy
:: :: Peeling Jessnera
:: :: Glyko Peel
:: :: TCA Peel
:: :: Yellow Peel
:: :: Cosmelan
:: :: Retisest CT
:: :: Ferulac
:: MEZOTERAPIA
:: :: Mezoterapia Głowy
:: :: Mezoterapia Starzenia
:: :: Mezoterapia Cellulitu
::  Mezoterapia Rozstępów
::  Osocze bogatopłytkowe
:: ::  NCTF HA 
:: :: Cytocare 40
:: :: Cytocare 50
:: :: Mesolis Plus
:: :: Princess Rich
:: WYPEŁNIACZE
:: :: Kwas 
:: :: Fortelis Extra
:: :: Surgiderm
:: :: Princess Filler
:: ZMARSZCZKI MIMICZNE
:: LASER
:: :: Depilacja Laserowa
:: ZABIEGI KOSMETYCZNE
:: PODOLOGIA
:: Nici  hialuronowe
  News & Updates
 
 


FIZJOTERAPIA

Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług, pracujemy specjalistycznymi metodami terapii, które należą obecnie do najbardziej komplementarnych metod leczenia. Koncentrujemy się na szczegółowym określeniu przyczyn powstania dolegliwości oraz precyzyjnym systemie ich leczenia. Stosowane techniki zabiegowe są delikatne, bezbolesne a przy tym bardzo skuteczne.

Leczymy:

  • Stany bólowe (ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, bóle narządu ruchu, bóle różnego pochodzenia, promieniujące bóle do kończyn, tułowia, głowy)
  • dyskopatie, wypukliny i przepukliny krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe, stany pourazowe, dysfunkcje ruchowe, bóle przeciążeniowe, rwa kulszowa, rwa barkowa, rwa udowa)
  • Wspomagamy powrót do sprawności pacjentów pourazowych i pooperacyjnych (po zabiegach ortopedycznych, neurochirurgicznych, zabiegach wielonarządowych)
  • Wady postawy
  • Bóle kręgosłupa i stawów podczas ciąży

Stosowane metody leczenia:

Terapia manualna szkoła niemiecka

Zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu spowodowanych przez zmiany w stawach, mięśniach i nerwach w obrębie kręgosłupa i kończyn. Metoda ma zastosowanie w przypadkach: bólów odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa, zespołu bolesnego barku, rwy kulszowej, zapaleń ścięgien i mięśni, parestezji kończyn, ograniczeń ruchomości stawowej, nerwobólów. Dzięki szerokiemu wachlarzowi technik terapeutycznych, pozwala na terapię wielu dysfunkcji i przynosi pozytywne efekty.

Osteopatia

Jest systemem opieki zdrowotnej z ponad 100-letnią tradycją, opartym na diagnozie klinicznej i leczeniu manualnym. Skupiając się na strukturze ciała oferuje leczenie całego człowieka (niezależnie od wieku pacjenta i czasu trwania dolegliwości), a nie jedynie objawów choroby. Celem osteopatii jest przywrócenie harmonii w ciele pacjenta poprzez zwalczanie dysfunkcji stawowych i tkankowych przy użyciu łagodnych i bezpiecznych zabiegów manualnych.

PNF - Prorioceptive Neuromuscular Facilitation (torowanie nerwowo-mięśniowe)

Jest koncepcją posiadającą własną filozofię i zasady pracy z pacjentem. Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu jakim jest funkcja. Jakże często zapominamy o tym w naszej codziennej praktyce. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących psychicznie i fizycznie doznań. Chory powinien być partnerem fizjoterapeuty, określającym zakres i granice działania. To on ustala cele terapii. Terapeuta ma w tym wypadku rolę doradczą. Dzięki takiemu podejściu chory nawet z dużą dysfunkcją zachowuje dobrą motywację i jest pozytywnie nastawiony do współpracy z terapeutą.

Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze.  Kinesiotaping bezpośrednio oddziaływuje na skórę (głownie na tzw. zakończenia Ruffiniego, receptory bólu, czucia głębokiego), na układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Bazuje on na kinezjologii i istniejącym w organizmie procesie samoleczenia, dlatego jego działanie jest długofalowe. Dodatkowym atutem tej metody jest fakt, że technika ta nie ogranicza ruchów w stawach i nie stanowi żadnej przeszkody w prowadzeniu dotychczasowego stylu życia. Podstawowe funkcje kinesiotapingu to przede wszystkim redukcja bólu, rozluźnienie napiętych mięśni, poprawa funkcji grup mięśniowych nadmiernie rozciągniętych oraz zwiększenie zakresu ruchu. Technika ta przyczynia się do likwidacji obrzęków limfatycznych poprzez usprawnianie krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów tkankowych i stanów zapalnych oraz otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą. Plastry pomagają również w korekcji ustawienia stawów, a przez to normalizują napięcie mięśniowe i powięziowe, zmniejszają odczucia bólowe i zwiększają zakres ruchu. Dodatkową zaletą jest oddziaływanie na endogenny system znieczulania.

COMPANY LOGO - Gabinet Dermatologii Estetycznej
Copyright (c)2010 Sensamed: Designed by www.insigna.pl  pozycjonowanie stron